28.märtsil esines Kohtla-Järve Linnavalitsuse toetusel Ahtme Kunstide Koolis rahvusvaheliselt nimekas tšellist, Venemaal sündinud ning Ameerika Ühendriikides elav Ian Maksin

28.märtsil esines Kohtla-Järve Linnavalitsuse toetusel Ahtme Kunstide Koolis rahvusvaheliselt nimekas tšellist, Venemaal sündinud ning Ameerika Ühendriikides elav Ian Maksin, kes esineb Eestis erakordse kontsertkavaga. Ian Maksinit on kirjeldatud kui kaasaja üht kõige mitmekülgsemat, andekamat ning uuenduslikumat muusikut ning lisaks pillimängule tegutseb ta aktiivselt ka helilooja ning produtsendina. Ian alustas muusikuteed kuue aasta vanuselt Venemaal, asudes õppima Rimski-Korsakovi Konservatooriumi andekate laste koolis. Oma õpinguid jätkas ta New Yorgis, Manhattan School of Music’is ning hiljem sai temast New World Symphony esitšellist. Ian on esinenud koos nii Mstislav Rostropovitši, Bernard Greenhouse’i, aga ka Stingi, Andrea Bocelliga ja teiste tuntud muusikutega.
Ahtme Kunstide Koolis Ian Maksini esinemist saatis klaveril kooli pedagoog Jelena Gromova.
Ian Maksini kontsertreisi Eestis toetavad USA Välisministeeriumi Kultuuri– ja Haridusosakond ning Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis.

 

IMG 8729