Ahtme Kunstide Kooli akadeemilise vokaali eriala V klassi õpilane Marek Ivaniško ja akadeemilise vokaali eriala II klassi õpilane Artjom Smirnov koos õpetaja Rena Bõkovaga osalesid VII Rahvusvahelisel Jelena Obraztsova nimelisel vokalistide konkursil Sankt-Peterburis 16.-21.juulil 2018.a

Konkurss toimus Sankt-Peterburi D.D.Šostakoviši nimelise akadeemilise filharmoonia Väikeses saalis. 169 osalejat 14 riigist demonstreerisid oma meisterlikkust   mõjukale rahvusvahelisele žüriile koosseisus:  Paata Burtšuladze  (Gruusia), Larissa Gergieva (Venemaa), Peter Dvorski (Slovakia), Irena Milkjavitšute (Leedu), Larissa Kurdjumova (Venemaa), Bruno Pratiko (Itaalia), Hans Joahim Frai (Austria). Konkursil oli kaks vooru ja kolm vanuserühma.

Pressikonverentsil meenutasid žüriiliikmed Jelena Obraztsovat ja tema soovi aidata noori talente.

Žüriiliikmed rääkisid samuti laste vokaalse kasvatamise tähtsusest  kogu maailmas ning noorte vokalistide konkursside vajalikkusest ja  tähtsusest noorte talentide arenguteel. “Noorte akadeemilise vokaali konkursse on väga vähe maailmas, aga see on fantastiline kogemus, mis omab suurt mõju noorte vokalistide arenguteel”- ütles žüriiliige Peter Dvorski.

Marek ja Artjom  esindasid väärikalt Eestit ja Kohtla-Järve linna rahvusvahelisel konkursil Peterburis. Marek ja Artjom said konkursist osaleja sertifikaadid.

Sel aastal valis žürii teise vooru 20 osalejat igast vanuserühmast. Igas vanuserühmas oli rohkem kui 60 osalejat. Konkursi raames toimus ka rahvusvaheline loominguline vokaalimeisterlikkuse kool. Kus toimusid tunnid, loengud, praktikumid.

„Sellel konkursis ei ole kaotajaid, kõik osalejad esinesid hästi, nende nimed jäävad alatiseks konkursi ajalukku.  Laulda  kuulsas saalis auväärse žürii ees on juba suur väärtus osalejatele.” -ütles konkursi generaaldirektor Natalja Ignatenko.

 

Rena Bõkova, akadeemilise vokaali õpetaja

 

MEDA8671