LÕIMINGUPROJEKT AHTME PÕHIKOOLIGA

2023-24 õppeaastal jätkus aasta tagasi alustatud koostöö Ahtme Põhikooliga. Koostööks oli formaalse ja mitteformaalse hariduse lõimingu tunnid, mis toimusid Ahtme Kunstide Kooli muusika- ja kunstiosakonnas. 2023 aasta septembris valisime kolleegidega Ahtme Põhikoolist välja õppeaasta lõimingu teema „Maailma eri rahvaste muusika ja loodus“. Lõiminguprojektis osalesid Ahtme Põhikooli teise, nelja ja sitsmenda klasside õpilased.
Muusikatundide teemaks oli valitud teises klassis „Eesti rahvalaulud ja eesti pillid“, neljandas klassis „Soome muusika“, seitsmendas klassis “Hispaania muusika“.
Kunstiosakonnas valmistati Eesti, Soome ja Hispaania loomade ja lindude kujundeid, millidest pandi kokku projekti lõpus ilusa seinapanno, mis kaunistab Ahtme Põhikooli esimest korrust.
Muusikatundides õpilased õppisid mängima erinevatel rütmipillidel ja laulsid eesti, soome ja hispaania laule ukulele, kannelde ja teiste pillide saatel.
Lõiminguprojekti finaaliks 25. mail toimus Ahtme linnaosa elanikele tore perepäev – “Reis ümber maailma“, kus sai vaadata ja kaasa teha paljusid tegevusi ja kuulata eri rahvaste muusikat. Lõimingu projektis osalenud õpilased laulsid eesti, soome ja hispaania laule pillide saatel.
See oli sütitav flamenko ja rahvapillide orkester, draakoni tantsud ja kivimaaling, korea kalligraafia ja maailma rahvaste köök, hispaania macho’d ja kirjud lehvikud kuumal päeval, traditsioonilised mänguasjad ja Aasia juukseklambrid ning palju-palju muud.
Üritusel õnnestus koguda 200 eurot rahvusvahelisele heategevusorganisatsioonile MONDO, mis tegeleb abi andmisega vaesematele riikidele ja inimestele kogu maailmas.
Meie kooli poolt aitasid selle ürituse toimumisele kaasa õpetajad: Tõnu Sepp, Olga Portnova, Anna Tarasovskaja, Aino Šljahhina, Marina Melnik, Irina Anissimova ja Olga Ratsõborskaja.
.
443838184 992437929549006 498333343373526005 N