Meie kool sai 25!

Kadri Voorandi ja Virve Osila laulu „Õnn ei tule pikutades“ meloodia oli Ahtme Kunstide Kooli  25. aastapäevale pühendatud kontsert-etenduse leitmotiiviks ja kõlas kogu lavastuse vältel. Meie kooli pere on 25 aastat teinud kõvasti tööd ja näinud vaeva, et saavutada edu nii õppetegevuses, kui ka paljudel konkurssidel ja esinemistel.

Juba varakevadest alanud ettevalmistused said 8. novembri õhtul kauni finaali Kohtla-Järve Kultuurikeskuses. Publik läbis koos meie õpilaste ja õpetajatega ajarännakul muusika ja kunsti tekke- ja arenguloos. Ajaloolist hõngu andsid kaunid kostüümid ja uhked soengud (Ida-Viru Kutsehariduskeskuse juuksuriõpilastelt). Kontsert-etendusel esinesid ka vilistlased. Meid oli vaatama-kuulama ja õnnitlema tulnud külalisi nii lähedalt kui kaugelt. Esimesena sai kutsutud külalistest sõna võtma kooli idee autor ja elluviija, toonane Ahtme linnaosa vanem Valeri Korb, kellel peale soojade sõnade oli kaasas ka soliidne kingitus – juhtmevaba käsimikrofon ja kõlar. Kooli õnnitlesid Kohtla-Järve linnapea Ljudmilla Jantšenko, abilinnapea Niina Aleksejeva, hariduse peaspetsialist Irina Tokman, Eesti Kunstikoolide liidu esimees ja Pärnu Kunstikooli direktor Kristel Kallau, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu kultuuri spetsialist Erika Kõllo, Tallinna  Lasnamäe Muusikakooli direktor Erika Efimova ning Jõhvi ja Kohtla-Järve haridus-ja kultuuriasutuste direktorid. Kõik külalised said ka meie poolt kingitusi – meie kooli sümboolikaga kruusi, pastaka, CD-plaadi juubeliaasta parimate paladega ning värvikireva kunstiosakonna läbi aastate parimate õpilaste tööde kataloogi.

Kontsert-etenduses osales umbes 140 õpilast ja 13 vilistlast. Esinesid solistid ja ansamblid. Kontserdi lõpetuseks oli laval 100 last (laste-, mudilas- ja poistekoor) ja kooli koondorkester eesotsas Olga Portnova ja Valeri Antonoviga, kes esitasid laulu “Õnn ei tule pikutades“. Kohtla-Järve Kultuurikeskuse koridorides oli  üles pandud meie kunstiosakonna parimad õpilaste tööd. Juubelipeo ettevalmistuses ja läbiviimises osales kogu meie koolipere.

74647541 563440571098630 1454690077237051392 O