Rahvuvahelise Muusikapäeva kontsert

Projekt „Igal lapsel oma pill“ ja Eesti Muusikanõukogu korraldasid Rahvusvahelisel Muusikapäeval, 1. oktoobril 2018 üle Eesti kümneid kontserte, kus musitseerisid EV100 ühiskingituses „Igal lapsel oma pill” osalenud lapsed.

Ahtme Kunstide Kool on kolm aastat osa võtnud projektist „Igal lapsel oma pill“, mis on kantud unistusest, et igal Eestimaa lapsel oleks võimalus õppida pillimängu. Projekti raames on soetanud koolile kitarre, flööte, viiuleid, klarneti, kokku üle kümne pilli, mis tõid kaasa palju musitseerimisrõõmu meie õpilastele.

Ka meie kool, kui projektis osaleja valmistus Muusikapäeva kontserdiks väga hoolikalt, kuigi õppeaasta alles algas ja suvel kippusid vanad vilumused tuhmuma. Täispikas kontserdis olid esindatud kõik kolm koori: poiste, mudilaste ja lastekoor, lisaks viiuldajate, akordionistide ja rahvapilli ansambel, aga ka trio ning solistid. Õpilaste ja õpetajate jaoks oli väga tähtis ja vastutusrikas just see, et kontsert toimus Kohtla-Järve Kultuurikeskuse suures saalis, mille eest oleme selle maja pererahvale väga tänulikud.

Pidulik kontsert jättis kuulajatel kõrgendatud  meeleolu.

 

ERcLkNeyj58