XIX Jaan Paku nimeline Noorte muusikute kammeransamblite festival 2022

26. novembril toimus Rakvere muusikakooli saalis üle-eestiline Jaan Paku nimeline Noorte muusikute kammeransamblite festival. Kokku võttis osa viis kooli – Kadrina ja Ahtme Kunstide Kool, Saku ja Rakvere Muusikakool, Tallinna Muusika- ja Balletikool (MUBA) ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemia (EMTA).
Ahtme Kunstide Koolist osales selleks ürituseks loodud trio koosseisus Sofia Kulikova, Marianne-Sophie Igoševa ja Angelica Igoševa. Nende juhendaja on Aleksandra Serebrjakova, kes esines ka kontserdi viimase numbrina EMTA poolt. Trio mängis kaks pala – P. Martini “Polkat” ja D. Šostakovitši “Valssi”. Saal oli rahvast täis ning publik võttis tüdrukud vastu soojalt ja pika aplausiga.
Ürituse lõpus oli pidulik bankett ning osalejad said ka meened ja tänukirjad.
Festivali korraldaja ja Rakvere Muusikakooli direktori Toivo Peäske sõnul oli sel aastal üsna vähe osalejaid võrreldes eelmiste aastatega. Tema arvates tüdrukud mängisid tublisti ning meie kool on kutsutud järgmisel aastal osa võtma “orkestrite mängude” festivalil, mis toimub samuti Jaan Paku festivali raames.
Aga meie vahvat triot saab kuulata juba 7. detsembril kell 17.30 Kohtla-Järve Kultuurikeskuses Jõuluootuse kontserdil ja 20. detsembril jōulukontserdil meie kooli saalis, kell 17.00.
IMG 0701