“Kolme õe pidu”

Projektis  “Kolme õe pidu”, mis toimus 15. – 17. novembril väikeses ja hubases Preili  linnas (Läti) ja oli pühendatud Balti riikide 100-ndale aastapäevale, osalesid ka Ahtme Kunstide Kooli  õpilased ja õpetajad.

Neli aastat on Ahtme Kunstide Kooli kunstiosakond teinud koostööd Preili Kunstide Kooliga: vahetati õpilaste tööde näitusi, lätlased osalesid meie kooli rahvusvahelises projektis „Kunst – mäng või looming?“ jne. Projekti “Kolme õe pidu” raames toimunud kunstikonkursil “Palju säravaid päevi”, mis oli pühendatud Balti riikide 100-ndale aastapäevale, kutsuti kevadel ka meie kunstiosakonna õpilasi osalema. 15. novembril olime kutsutud selle konkursi kokkuvõtete tegemisele Preili linna. Meie kohtumine toimus Läti Vabariigi 100-aastapäeva eelõhtul.

Konkursi tulemused meie kunstnikele:

– Anastassia Uustal – diplom III koht, õp. A. Dikušenko

– Valeria Aldahhonova – diplom teema originaalse tõlgendamise eest, õp. A. Dikušenko

– 8 konkursi laureaaditiitlit

Pidulikule üritusele olid seekord kutsutud ka muusikaosakonna õpetajad ja õpilased, kes esinesid kontserdil oma paladega aga ka ühises, kolme riigi orkestris.

Korraldajad Preili Kunstide Koolist saatsid Läti autorite muusikapalade noodipartiid erinevatele instrumentidele, mida Eesti, Läti ja Leedu õpilased harjutasid mitme kuu vältel, et esitada neid ühises orkestris pidulikul juubelikontserdil Preili kultuurikeskuses.  Iga riigi õpilased pidid esitama ka oma heliloojate teoseid ja õppima selgeks Läti teosed esitamaks neid solistide või ansamblina.  

Meie muusikaosakonna poolt valmistas kontsertprogrammi ette akkordionistide ansambel õpetaja Larissa Каznatšejeva juhendamisel, esitades Eesti autori T. Kalluste teost “Miks lendasite must mööda” ja rahvamuusikaansambel õpetaja Anna Таrasovskaja juhendamisel, kes esitas Läti  rahvamuusikat. Angelika Igoševa, 5. klassi klaveriõpilane, õpetaja Natalia Antropova juhendamisel õppis selgeks klaveriduo partiid Läti heliloojate paladest ning esitas neid kontserdil duetis koos Läti (Preili Kunstide Kool) ja Leedu (Utena Kunstide Kool) õpilastega.

Kolme riigi ühendorkestris osalesid õpetajad Olga-Helena Šljahhina, Larissa Kaznatšejeva, flöödiõpilane Timofei Kolesnikov ja akordioniklassi õpilased Arina Šavlis ja Aleksandr Petrov.

Noorte muusikute ja õpetajate ühine musitseerimine võimaldas paremini tundma õppida Läti muusikat ja aitas kaasa vahetule sõbralikule suhtlemisele.

Projekti raames külastasid kõik osalejad keraamika ja autorinukkude muuseumeid ning kaunist parki, mille territooriumil asub Preili vana loss ja kirik.

Suur tänu Preili Kunstide Kooli juhtkonnale kutse ja sooja vastuvõtu eest!

Meie reis toimus tänu Kohtla-Järve Linnavolikogu kultuuri-haridus-ja sotsiaalkomisjoni rahalisele toetusele.

 

46339366 1931263503593591 1132662315670306816 N